UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022 r.

1. W naszej parafii witamy diakona Maksymiliana Atałapa, który po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.

2. Kolejne spotkanie grupy dzieci do kl. VI SP, jutro w poniedziałek (13.06) o 18:30 w salce obok przedszkola. Zakończy się ok. 19:45. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji u ks. Gracjana.

3. W poniedziałek (13.06) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00, następnie prywatne czuwanie przy figurze MB, a o godz. 20:00 modlitwą różańcową rozpoczniemy procesję fatimską. Przejdziemy ulicą Złotą, Orzeszkowej, deptakiem obok Inter Marche, Słowackiego, Mickiewicza pomiędzy blokami, zakończymy Apelem Jasnogórskim w kościele. Prosimy o zabranie różańców i lampionów. Figurę podczas procesji niosą: I – Żywy Różaniec, II – Duszpasterstwo Akademickie, III – Domowy Kościół, IV – Grupa Biblijna, V – Grupa Maryjna. Tym razem za nabożeństwo odpowiedzialny jest ks. Andrzej.

4. W czwartek obchodzimy Boże Ciało. Msze św. tak jak w niedzielę, a po Mszy św. o godz. 15:00, czyli ok. 15:45 wyruszy procesja. Przejdziemy ulicą Salezjańską, Konarskiego, Żeromskiego, Słowackiego, deptakiem obok Inter Marche, Orzeszkowej, Złotą. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a panów do niesienie chorągwi. Poszczególne ołtarze przygotowują: I – Wspólnota Domowego Kościoła wraz z ks. Andrzejem, II – Grupa Związków Niesakramentalnych wraz z ks. Gracjanem, III – Liturgiczna Służba Ołtarza i Wspólnota Emmanuel wraz z ks. Patrykiem, IV – Żywy Różaniec wraz z ks. Gracjanem. W związku z procesją ponawiamy naszą prośbę do ludzi dobrej woli o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii.

5. Procesja w oktawie Bożego Ciała wokół Kościoła po Mszy i nabożeństwie czerwcowym, za wyjątkiem przyszłej niedzieli, gdzie odbędzie się o 17:30.

6. W piątek nie obowiązuje post, w związku z oktawą Bożego Ciała. W tym dniu ks. Patryk i ks. Gracjan odwiedzą swoich chorych.

7. Dzisiaj (niedziela) w budynku Szkoły Podstawowej nr 7, w sali 012 odbywają się wybory do Rady Osiedla Górne, od 8:00 do 16:00. W związku z tym zachęcamy i zapraszamy do wzięcia w nich udziału. Wybory dotyczą Zarządu osiedla oraz przewodniczącego tegoż zarządu.

8. Uczniów klas 7 SP zapraszamy do zapisywania się na bierzmowanie. Zapisy trwają do końca roku szkolnego. Deklarację do bierzmowania, można pobrać ze strony internetowej lub zakrystii. Informacje u ks. Patryka, odpowiedzialnego za przygotowanie do bierzmowania.

9. W sobotę 25 czerwca organizujemy wyjazd na 50 lecie powstania naszej diecezji, które obchodzić będziemy w amfiteatrze w Koszalinie. Plan programu i informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.

10. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. A także Gość Extra w całości poświęcony cudom eucharystycznym.

11. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Lotniczej. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła oraz siostrze Zofii za przygotowanie tronu dla Matki Bożej Fatimskiej.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Władysław Ćwiklik, l.90 z ul. Fredry,
+ Kazimierz Molski, l. 89 z ul. Kraszewskiego,
+ Alfred Szulc, l. 62 z ul. Rugijskiej,
+ Elżbieta Piórkowska, l.41 z ul. Wyspiańskiego;
+ Maria Cimciach, z ul. , której pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 12.06.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile