XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo wraz z procesją o godz. 17:30. W tygodniu po Mszy św. wieczornej, zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek (23.06). Zapraszamy w tych dniach dzieci do sypania kwiatów oraz uczestnictwa w procesji.

2. Kolejne spotkanie grupy dzieci do kl. VI SP, jutro w poniedziałek (20.06) o 18:30 w salce obok przedszkola. Zakończy się ok. 19:45. Serdecznie zapraszamy.

3. W związku z procesją Bożego Ciała pragniemy serdecznie podziękować dzieciom sypiącym kwiatki i idącym w procesji oraz paniom katechetkom, poszczególnym wspólnotom wraz z opiekunami za przygotowanie ołtarzy, dziękujemy panom z Domowego Kościoła oraz Wspólnoty Związków Niesakramentalnych w ustawianiu konstrukcji, rodzinie państwa Mikołajewskich za transport ołtarzy, panom niosącym chorągwie oraz baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście oraz panu Ryszardowi, wszystkim, którzy przynieśli kwiaty, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych za brzózki, Komendzie Powiatowej Policji w Pile za zabezpieczenie trasy przejazdu, wszystkim za świadectwo wiary – Bóg zapłać.

4. W piątek (24.06) w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży o godz. 8:00. Msza potrwa do godz. 8:30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę (25.06) w amfiteatrze w Koszalinie odbędą się główne obchody związane z 50-leciem powstania naszej diecezji pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce. Transmisja na Dobrych Mediach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Plan na plakacie.

6. DA organizuje wyjazd na modlitewne spotkanie młodych w wieku od 20 do 30 lat, które odbędzie się w Taize we Francji, w terminie 1 – 8.08.2022. Koszt to 350 zł i 100 euro. Więcej informacji u ks. Andrzeja i na plakacie.

7. Wspólnota Nazaret i Kino Helios zapraszają na film pt. ”Fatima” 21.06.2022 r. o godz. 12:00. Cena biletu na hasło Nazaret to 14 zł.

8. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

9. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Kraszewskiego, Chorwackiej, Żółkiewskiego, Kopernika. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Agnieszka Cywińska z ul. Prusa.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Piła, 19.06.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile