XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 r.

1. W związku z rozpoczętym czasem wakacji i urlopów dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i św. Krzysztofa.

2. W naszej parafii witamy neoprezbitera ks. Bartosza Łepka, który jest na tygodniowym zastępstwie. Życzymy owocnej posługi w naszej parafii.

3. W środę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. z kazaniem o godz. 6:30, 7:30, 9:00 i 18:00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki św. Piotra.

4. W pierwszy piątek lipca okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Na Mszy św. o 18:00 modlimy się w intencji Straży Honorowej. Po Mszy św. o godz. 18:00 odmówimy Litanię do NSPJ i spotkanie grupy.
Miesiąc lipiec, jest w tradycji Kościoła, czasem kiedy odmawia się w sposób szczególny Litanię do Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy w tym miesiącu do tej formy modlitwy.

5. Od 1 lipca w naszej parafii, jak co roku porządek wakacyjny. Kancelaria w poniedziałki będzie zamknięta i nie będzie Mszy św. w niedzielę o 15:00 i 19:00, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się we wrześniu.

6. W pierwszą sobotę lipca zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata Niepokalanemu Sercu NMP. Ze względu na czas wakacyjny bezpośrednio po Mszy św. w tej samej intencji odmówimy różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

8. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Grunwaldzkiej. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

9. W środę 29 czerwca o godz. 4:00 nad ranem na parking przed kościołem zbiórka dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Portugalii.

 

Piła, 26.06.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile