XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07.2022 r.

1. W związku z trwającym czasem wakacji i urlopów dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i św. Krzysztofa.

2. W naszej parafii, jak co roku trwa wakacyjny porządek. Kancelaria w poniedziałki będzie zamknięta i nie będzie Mszy św. w niedzielę o 15:00 i 19:00, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się we wrześniu

3. Miesiąc lipiec, jest w tradycji Kościoła, czasem kiedy w sposób szczególny odmawia się Litanię do Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy w tym miesiącu do tej formy modlitwy.

4. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na nasze koszalińskie seminarium. Za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W poniedziałek (4.07) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie różańcem do siedmiu boleści Matki Bożej o 8:45, następnie Msza św. o godz. 9:00.

6. W czwartek (7.07) przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy LSO i RPSK, podczas której modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

7. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

8. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Medycznej 22-32. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Zofia Giłka
+ Ewa Trojan
+ Andrzej Pluciak, pogrzeb w środę – Msza św. o godz. 12:00, na cm. o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 03.07.2022 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile