XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022 r.

1. W związku z trwającym czasem wakacji i urlopów dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i św. Krzysztofa. Witamy wszystkich gości w naszej parafii.

2. Trwa wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria w poniedziałki będzie zamknięta i nie będzie Mszy św. w niedzielę o 15:00 i 19:00, a w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się we wrześniu

3. Miesiąc lipiec, jest w tradycji Kościoła, czasem kiedy w sposób szczególny odmawia się Litanię do Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy w tym miesiącu do tej formy modlitwy.

4. W poniedziałek (11.07) w święto św. Benedykta, patrona Europy w naszych modlitwach prośmy o nawrócenie dla całej Europy.

5. W środę (13.07) zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00, następnie prywatne czuwanie przy figurze MB, a o godz. 20:00 modlitwą różańcową rozpoczniemy procesję fatimską. Przejdziemy ulicą Salezjańską, Konarskiego, Wyszyńskiego, Orzeszkowej, Złotą zakończymy Apelem Jasnogórskim w kościele. Prosimy o zabranie różańców i lampionów. Figurę podczas procesji niosą: I – Żywy Różaniec, II – RPSK, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Grupa Biblijna, V – Grupa Maryjna. Tym razem za nabożeństwo odpowiedzialny jest ks. Gracjan.

6. W niedzielę (17.07) wyjątkowo o godz. 15:00 odprawiona będzie Msza św. z udziałem Policjantów z Szkoły Policji Komendy Powiatowej w Pile oraz z Garnizonu Poznań w obecności pocztów sztandarowych i orkiestry, z okazji Dnia Policji. W imieniu policjantów i własnym zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zapraszamy do udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 1 do 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 320 zł. Dzienna ilość kilometrów jest pomiędzy 30 a 40, zapewnione są posiłki oraz noclegi w szkołach i po domach. Więcej informacji u ks. Gracjana.

8. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

9. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Medycznej 34-52. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Sławomir Witkowski
+ Teresa Szymańska – pogrzeb we wtorek, Msza św. o godz. 11:00, na cm. o godz. 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10.07.2022 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile