XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022 r.

1. W związku z przypadającym dzisiaj Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych pragniemy życzyć, aby Wasze serca nieustannie rozpalone były ogniem Ducha Świętego, opieki MB i wszystkiego dobrego.

2. Dzisiaj (niedziela) po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na cele misyjne. Bóg zapłać.

3. Jutro swoje imieniny przeżywa ks. Jakub, który posługuje w naszej parafii, w tym wakacyjnym czasie. Składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP, zapewniając tym samym o naszej modlitwie.

4. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa, informujemy, iż w naszej parafii kończy swoją czteroletnią posługę ks. Gracjan Ostrowski, który zostaje skierowany do posługi w Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie. Z kolei rozpoczną posługę wikariusz ks. Andrzej Jarzyna oraz rezydent ks. Stanisław Szczepanek. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. pożegnalną ks. Gracjana, która zostanie odprawiona 21 sierpnia o godz. 12:00. Kapłanów polecamy opiece NMP Wspomożenia Wiernych i naszym modlitwom.

5. Zapraszamy do udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 1 do 13 sierpnia. Koszt pielgrzymki to 320 zł. Dzienna ilość kilometrów jest pomiędzy 30 a 40, zapewnione są posiłki oraz noclegi w szkołach i po domach. Zachęcamy do zapisywania się do Złotej Grupy, która łączyć się będzie duchowo z pielgrzymami, przez specjalnie przygotowane materiały. Z kolei chętne osoby, mogą przynosić zapisywane intencje na kartkach, które będą omadlane na pielgrzymim szlaku. Można też iść na jeden, dwa lub kilka dnia. Więcej informacji u ks. Gracjana.

6. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

7. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Medyczna 37 abcdef. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Ignacy Sikora, l.78 z Al. Wojska Polskiego.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 24.07.2022 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile