XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022 r.

1. W poniedziałek Mszą św. o godz. 12:00 w Skrzatuszu rozpocznie się 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Złotej Grupy. Materiały są do pobrania w zakrystii. Osoby, które chciałby przyjąć pielgrzymów na noc proszone są o podjechanie pod kościół pw. Św. Jana Bosko w Pile na godz. 18:00.

2. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej przypada tzw. odpust Porcjunkuli – przy pobożnym nawiedzeniu kościoła parafialnego, odmówić modlitwę Ojcze nasz i Credo, być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię Świętą

3. W I czwartek (4.08) zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00, a na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się razem z LSO wraz z rodzinami i RPSK. W tym dniu wspominamy św. Jana Marię Vianeya, patrona proboszczów i kapłanów.

4. W I piątek (5.08) spowiedź rozpocznie się od godz. 17:00 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej. Po Mszy spotkanie tejże grupy.

5. W I sobotę (6.08) zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej NS NMP za grzechy nasze i całego świata. Różaniec wynagradzający odmówimy po Mszy porannej.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 9:00, po Mszy św. zmiana tajemnic. Ofiary zbierane do puszek w tym dniu są przeznaczone na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.

7. W sklepiku parafialnym polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.

8. W najbliższą sobotę (od godz. 10:00) o pomoc w posprzątaniu kościoła, prosimy parafian mieszkających przy ul. Medyczna 11a. Dziękujemy paniom z Caritasu oraz wszystkim, którzy pomogli przy dekoracjach kwiatowych i sprzątaniu kościoła.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy:
+ Daniela Gasperowicz, Zygmunt Dumański, Józef Zawisza
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 31.07.2022 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile