XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela zbiega się z liturgicznym wspomnieniem świętego Maksymiliana M. Kolbego męczennika – patrona naszej Kaplicy. O godz. 20:00 przy Krzyżu usytuowanym u zbiegu ulic Ojca Maksymiliana M. Kolbego i Wiatracznej odbędzie się Apel, na który Parafia św. Rodziny serdecznie zaprasza.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym Kościele odprawiamy w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy.

3. W tym dniu tradycyjnie na Górze Chełmskiej w Koszalinie gromadzą się rodziny z naszej Diecezji. Sercem i modlitwą łączymy się z pielgrzymującymi do tego Sanktuarium.

4. Także w tym dniu w naszym Maryjnym Sanktuarium w Skrzatuszu będzie odprawiona Uroczysta Msza święta o godz. 12:00, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Krzysztof Zadarko, Ksiądz Kustosz serdecznie zaprasza.

5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w jutrzejszą Uroczystość będziemy mogli wesprzeć ideę ufundowania Koron dla Matki Bożej Skrzatuskiej – składając dobrowolną ofiarę do puszki połączoną z duchowym uczynkiem, za zrozumienie i pomoc – serdeczne Bóg zapłać. Natomiast taca w tę Uroczystość przeznaczona jest na Cathedraticum – utrzymanie Katedry w Diecezji

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00 pożegnamy i wyrazimy wdzięczność wobec ks. Gracjana za Jego czteroletnią pracę w naszej Parafii.

7. Zachęcamy do odwiedzin sklepiku parafialnego, w którym polecamy: prasę katolicką, wiele cennych pozycji książkowych dla dorosłych i dzieci.

8. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10-tą w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 35 B.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał: ś.p. Janusz Obarski l.63. ś.p. Henryk Tonn z Al. Wojska Polskiego, l. 76, ś.p. Marianna Szczepaniak z ul. Tetmajera, l.92, ś.p. Gerwazja Rzeszot z ul. Tetmajera, l. 88, ś.p. Henryk Płotała z ul. Mickiewicza, l.83, ś.p. Jan, Franciszek Karnowski, l.95 – pogrzeb w środę 17-go sierpnia, godz. 12:00, na cmentarzu o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. szystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy w obfitości darów Nieba – Szczęść Boże!

Piła, 14.08.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz