XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 r.

1. W poniedziałek 22.08.2022 r. wspomnienie NMP Królowej. W czwartek święto św. Bartłomieja – Apostoła

2. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.

3. W sobotę wspomnienie św. Moniki

4. Z dniem 27 sierpnia br. kończy w naszej Parafii pracę duszpastersko-katechetyczną Ks. Gracjan. Jak najserdeczniej dziękujemy Księdzu Gracjanowi za pełną otwartości i oddania posługę dla naszej Wspólnoty. Jednocześnie życzymy, aby służba w nowej placówce była również owocna i błogosławiona przez Niebo. Zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie – Szczęść Boże!

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10-tą w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 35 C.

6. Zachęcamy do odwiedzin sklepiku parafialnego, w którym polecamy: prasę katolicką, wiele cennych pozycji książkowych dla dorosłych i dzieci.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał: śp. Wiktor Wołoszyn, l. 67 z ul. Medycznej – pogrzeb odbył się w Zawadzie, par. Witankowo; śp. Stanisław Dobosz, l. 74 z ul. Kasprowicza – pogrzeb we wtorek, Msza godz. 10:00, cmentarz. godz. 11:00; śp. Andrzej Marszał, l.72 z ul. Słowackiego – pogrzeb we wtorek Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy w obfitości darów Nieba a powracającym z wakacji szczęśliwych i bezpiecznych powrotów – Szczęść Boże!

Piła, 20.08.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz