XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.09.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

2. W poniedziałek (05.09.) o godz. 8:45 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 poświęcenie tornistrów dzieci klas
pierwszych oraz ich przyborów szkolnych.
Przy tej okazji zachęcamy i prosimy o przyniesienie w tym dniu dodatkowo przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy, które przez Caritas Diecezji zostaną przesłane do szkół na Ukrainie.

4. Także w przyszłą niedzielę (11.09.) po Mszy o godz. 15 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych.

5. W niedzielę 11.09.2022 r. – taca przeznaczona będzie na Sanktuarium w Skrzatuszu.

6. Parafia organizuje wyjazd młodzieży do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Młodych w dniu 17.09.2022 r.. Zapisy w zakrystii – odpowiedzialny Ksiądz Patryk.

7. Już dzisiaj informujemy, że niedzielę 18-go września w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbędą się Uroczystości odpustowe połączone z Koronacją Skrzatuskiej Piety. Na te uroczystości organizowana jest autokarowa Pielgrzymka. Koszt 20 zł., wyjazd z parkingu przy Kościele o godz. 9-ej. Zapisy u Pani Halinki Kowal – Szefowej Żywego Różańca.

8. W dniach 7-9 września w Parafii Św. Rodziny w Pile odbędą się Rekolekcje, które poprowadzi Ksiądz Dominik Chmielewski – salezjanin. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 17:30.

9. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.. W najbliższą sobotę na godz. 10-tą w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 37 D, E, F

10. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku parafialnego, w którym możemy się zaopatrzyć w prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci) oraz są już Diecezjalne Kalendarze na nowy rok 2023 w cenie 10 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał: sp. Krystyna Buława, l 70 z ul. Hutniczej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie……

Piła, 3.09.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz