XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej – Pani Skrzatuskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza – Papieża i Cypriana – Biskupa

2. W najbliższy wtorek 13-go września kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii.
Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. z kazaniem Maryjnym o godz. 18:00, po Mszy św. czuwanie modlitewne przy Figurze MB Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy Procesja Światła ulicami naszego Osiedla. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego Orzeszkowej i Złota. Procesję kończymy Apelem Jasnogórskim w Kościele w łączności z Jasną Górą.
Na procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni Fatimskich i lampiony (w razie braku można nabyć w zakrystii lub w sklepiku).
Figurę MB poniosą:
I – Żywy Różaniec
II – Wspólnota Emmanuel
III – Odnowa w Duchu Św.
IV – Młodzież naszej Parafii
V – Ministranci i Lektorzy
Na trasie przejścia Procesji prosimy o udekorowanie okien.
Za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję odpowiada Ks. Patryk.

3. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14.09. (środa) – inaugurujemy Rok Duszpasterski w naszej Parafii. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 18-ej, a po Mszy św. spotkanie w Kościele z opiekunami Grup. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Wspólnot i Grup działających przy naszej Parafii.

4. W najbliższą sobotę (17.09.) młodzież naszej Diecezji gromadzi się w Skrzatuszu na Diecezjalnym Dniu Młodych. Rozpoczęcie czuwania o godz. 13-ej.
Ks. Patryk odpowiedzialny za młodzież w naszej Parafii organizuje grupowy wyjazd do Skrzatusza. Zapisy i bliższe informacje u Ks. Patryka.

5. W przyszłą niedzielę (18.09.) w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu wielkie Uroczystości Odpustowe ku czci MB Bolesnej, które będą zarazem naszym zwieńczeniem Dziękczynienia za 50 – lecie istnienia naszej Diecezji.
Podczas Uroczystej Sumy celebrowanej przez Biskupów naszej Metropolii pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Pieta Skrzatuska zostanie ukoronowana pięknymi Papieskimi Koronami ufundowanymi przez naszych diecezjan. Rozpoczęcie świętowania Jubileuszu o godz. 10:30.
Na niedzielne Uroczystości w Skrzatuszu organizowany jest autokarowy wyjazd o godz. 9-ej z parkingu przy naszym Kościele. Zapisy u Pani Halinki Kowal.

6. W przyszłą niedzielę tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Skrzatusza.
Wyjście z Piły o godz. 7:00 – od stacji paliw przy Al. Wojska Polskiego (za Szkołą Podst. Nr 7)

7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Sanktuarium w Skrzatuszu. Za ofiary – serdeczne Bóg zapłać.

8. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, zaprasza na Dzień Skupienia dla niepełnosprawnych i ich rodzin, który odbędzie się 8 października 2022 r. (sobota) w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10-ej, a zakończenie planowane jest na godz. 17-tą. Zapewniony jest transport do Skrzatusza i z powrotem. Koszt uczestnictwa 35,- zł. Zapisy osobiście lub telefonicznie w siedzibie organizatora.

9. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10-tą w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy Al. Wojska Polskiego 39 A,B,C,D, E, F.

10. Zapraszamy do odwiedzenia sklepiku parafialnego, w którym możemy się zaopatrzyć w prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz są już Diecezjalne Kalendarze na nowy rok 2023 w cenie 10,- zł.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał: sp. Jana Spek, l. 82, z ul. Mickiewicza. Pogrzeb – w poniedziałek: Msza św. o godz. 10-ej, na Cmentarzu o 11-ej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Piła, 10.09.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz