XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022 r.

1. Dzisiaj, w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu – Uroczystości Odpustowe. Suma o godzinie 12:00, której przewodniczył będzie J.E. Abp Stanisław Gądecki z Poznania podczas której będzie miała miejsce Koronacja Cudownej Piety. Sercem i modlitwą łączymy się z pielgrzymami w Skrzatuszu.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
– we wtorek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy,
– w środę – święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty,
– w piątek – Św. Ojca Pio – Prezbitera

3. Od najbliższego poniedziałku – 19 września do soboty 24 września 2022 r., codziennie w godz. 16:00 do 17:30 w Kancelarii parafialnej zapisy dzieci klas III ze Szk. Podstawowych Nr 6 i 7 do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
Zapisów dokonują Rodzice dziecka odbierając stosowne deklaracje od Ks. Proboszcza.

4. Za dzisiejsze ofiary do puszki na KUL i kształcenie w Diecezji – składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W czwartek 22-go września ZAPRASZAMY wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na podsumowanie pięcioletniej pracy.

6. W piątek 23 września o godz. 18:30 w dolnym Kościele – Msza Św. rozpoczynająca rok formacyjny Ruchu Światło Życie. Zapraszamy wszystkich oazowiczów.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 – do grona liturgicznej służby ołtarza zostaną włączeni nowi kandydaci. A po Mszy Św. o godz. 15:00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8-ych podstawowych.

8. Wspólnota Domowego Kościoła, wzorem lat ubiegłych w m-cu październiku wychodzi z inicjatywą modlitwy różańcowej za kapłanów posługujących w naszej Parafii. Do modlitw dołączamy także Diakona Michała oraz Kleryka Szymona.
Zapisy tylko telefonicznie – numer telefonu można uzyskać w sklepiku parafialnym.

9. Wspólnota Nazaret i kino Helios serdecznie zapraszają miłośników muzycznych filmów w poniedziałek na godz. 18-tą – na projekcję filmu p.t. ENNINO – poświęcony włoskiemu kompozytorowi i dyrygentowi Ennino Moriccone. Cena biletu na hasło Nazaret – 16,- zł.

10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domu przy Al. Wojska Polskiego 41 A, B, C, D, E, F

11. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny z płytą, Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze i inne ciekawe pozycje), a także :
– Oddajemy do rąk Parafian przez Was oczekiwaną WSPOMOŻYCIELKĘ, w której m.in.: Pieta Skrzatuska w Jubileuszowych koronach i piękne świadectwa z pielgrzymek oraz inne ciekawe tematy. Serdecznie zapraszamy do współpracy w redagowaniu następnych Numerów.

12. W minionym tygodniu z naszej Rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Bożenę Semen, l. 76 z ul. Połabskiej
śp. Tomasza Cichońskiego, l. 42 z ul. Młodych
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Piła, 17.09.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz