XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w czwartek – 13 października wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  • w sobotę – 15 października wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i dr Kościoła

2. Dzisiaj o godz. 18:00 w naszym Kościele zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta na Inaugurację Nowego Roku Akademickiego Pilskiej Uczelni – Akademii Nauk Stosowanych. Podczas Mszy Świętej zostanie poświęcony nowy Sztandar tejże Uczelni.
W imieniu Władz Uczelni i własnym serdecznie zapraszamy studentów, rodziców, wykładowców i sympatyków Uczelni.

3. 13-go października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. z kazaniem Maryjnym o godz. 18:00. Wyjątkowo, ze względu na październik różaniec będzie odmawiany podczas procesji Fatimskiej. A bezpośrednio po Mszy św. – czas na indywidualne modlitewne czuwanie przy Figurze MB.
Figurę Matki Bożej niosą: – Żywy Różaniec, – Wspólnota Emmanuel, – Grupa Maryjna, – Kręgi Kościoła Domowego, – lektorzy Parafii.
Na Procesję zabieramy: różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony.
Trasa Procesji: Złota, Orzeszkowej, deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnik między blokami Mickiewicza 101 a 103, powrót deptakiem do Kościoła.
Odpowiedzialnym za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję odpowiada Ks. Andrzej Pawłowski.

4. 14-go października (piątek) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, Bożego błogosławieństwa i wdzięczności w dziele wychowywania. Szczęść Boże!

5. W najbliższą sobotę 15 października w Parafii Św. Jana Bosko o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej na Cmentarzu Komunalnym przy pomniku Dziecka Utraconego pogrzeb Dzieci Utraconych. Zainteresowanych zapraszamy.

6. Spotkania Grupy Biblijnej – w każdą środę o godz. 19:00 w Domu Sióstr.

7. 15 października (sobota) o godz. 10:00 – w Koszalińskiej Katedrze uroczyste zakończenie II-go Synodu naszej Diecezji. Modlitwą otaczamy naszą Diecezję.

8. Przyszła niedziela (16.10.), to Dzień Jubileuszy Małżeńskich w naszej Parafii. Podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10:30, nasi Jubilaci odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Bezpośrednio po Mszy św. Jubilaci spotkają się przy stole w Salce Rady Parafialnej na radosnym świętowaniu jubileuszy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

9. Także w przyszłą niedzielę w całym Kościele w Polsce, obchodzony będzie XXII Dzień Papieski, którego hasło brzmi: „Blask Prawdy”. Ofiary składane w tym dniu do specjalnie opisanych Skarbon, są przeznaczone na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Za życzliwość i zrozumienie z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych a zwłaszcza młodzież maturalną, studentów, nauczycieli, wychowawców do udziału w rekolekcjach na dobry początek „Miedzy potrzebą wrażeń a wiernością w codzienności”. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w dolnym kościele, w dniach 16-18.10 o godz. 19:00 a poprowadzi je ks. Remigiusz Szauer – wieloletni duszpasterz akademicki w Pile i Koszalinie.

11. Diakonia Modlitwy Domowego Kościoła w Pile przypomina, że jeśli ma ktoś jakieś intencje do modlitwy to można napisać SMS z tą intencją i diakonia będzie modlić się w tych intencjach. Wizytówka z nr telefonu, na który można wysyłać intencje jest do zabrania ze stolika za ławkami.  Ponadto Msza św.  w intencjach powierzonych Diakonii Modlitwy w każdy II czwartek miesiąca o godz. 17.30 w kaplicy akademickiej. W tym miesiącu ze względu na nabożeństwo fatimskie  wyjątkowo w III czwartek miesiąca.

12. Informujemy, że najbliższy weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszym Dekanacie odbędzie się w Parafii św. Antoniego w Pile, przy ul. Ludowej w dniach 28 – 30 października br.
Zapisy odbywają się online za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej: www.pila.kapucyni.pl. tam też znajdziemy bardziej szczegółowe informacje nt. Kursu, liczba uczestników jest ograniczona.

13. Informujemy, że w Pilskim Kinie Helios jest wyświetlany film pt. JOHNNY – o Księdzu Janie Kaczkowskim. Bilety ulgowe na hasło „Nazaret” 16,- zł. Zachęcamy do obejrzenia.

14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15:00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych.

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domu przy ul. Medycznej, numery: 25 – 35.

16. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze, a także: jest jeszcze kilka egzemplarzy naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI. Nadto, polecamy duży wybór różańców dla dzieci i dorosłych oraz kolorowanek związanych z tajemnicami różańca świętego.

Piła, 8.10.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz