XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek – 17 października wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Bp.M..
  • we wtorek – 18 października święto Św. Łukasza Ewangelisty. Patronalne święto służby zdrowia. W modlitwie pamiętamy o wszystkich, którzy wspierają i leczą chorych.
  • w czwartek – 20 października wsp. Św. Jana Kantego, prez..
  • w sobotę – 22 października, wsp. Św. Jana Pawła II – Papieża

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Parafii przebiega pod znakiem Jubileuszy Małżeńskich. Podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10:30 pary małżeńskie Jubilatów odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Sercem i modlitwą jesteśmy z Jubilatami.

3. Także dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest XX Dzień Papieski, którego hasłem jest: „Blask Prawdy”. Ofiary składane dzisiaj do specjalnie opisanych skarbon są przeznaczone na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – wspierający zdolną ale z ubogich rodzin pochodzącą młodzież. Za wsparcie składamy wdzięczne Bóg zapłać.

4. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych a zwłaszcza młodzież maturalną, studentów, nauczycieli, wychowawców do udziału w rekolekcjach na dobry początek „Miedzy potrzebą wrażeń a wiernością w codzienności”. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w dolnym kościele, w dniach 16-18.10 o godz. 19:00 a poprowadzi je ks. Remigiusz Szauer – wieloletni duszpasterz akademicki w Pile i Koszalinie.

5. Przyszła niedziela – to Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień modlitwy w intencji Misji w Kościele. Taca z tej niedzieli jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Przypominamy, że najbliższy weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszym Dekanacie odbędzie się w Parafii św. Antoniego w Pile, przy ul. Ludowej w dniach 28 – 30 października br.
Zapisy odbywają się online za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej: www.pila.kapucyni.pl. tam też znajdziemy bardziej szczegółowe informacje nt. Kursu, liczba uczestników jest ograniczona.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie zapraszamy wiernych z domu przy ul. Medycznej, numery: – 37 A,B,C,D,E,F.

8. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny (z płytą), Mały Gość niedzielny dla dzieci, kalendarze, a także naszej Parafialnej WSPOMOŻYCIELKI. Nadto, polecamy duży wybór różańców dla dzieci i dorosłych oraz kolorowanek związanych z tajemnicami różańca świętego.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
Śp. Józef Iwaszko, l. 80 z ul. Szarych Szeregów;
Nadto przypominamy, że dzisiaj przypada 15 – ta Rocznica śmierci Ks. Kardynała-Nominata Ignacego Jeża. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 15.10.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz