UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022 r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w poniedziałek – Wsp. Ofiarowania NMP
  • we wtorek – Wsp. Św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy – patronki śpiewu i muzyki kościelnej.
    Modlimy się za nasze Schole (dziecięce i młodzieżowe) oraz za Pana Organistę.
    w czwartek – wsp. Świętych Męczenników: Andrzeja Dung-Lac, Prezb. I Jego Towarzyszy.

2. W najbliższą sobotę 26 listopada o godz. 12:00 – Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Bp. Edwarda Dajczaka, w Skrzatuszu rozpocznie się Peregrynacja Kopii Cudownej Piety Skrzatuskiego Wizerunku po naszej Diecezji. W imieniu Kustosza Sanktuarium i własnym serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy Św.

3. Przyszła Niedziela, to I-sza Niedziela Adwentu – czasu przygotowania na przyjście Pana.

4. Także od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy Charytatywną Akcję rozprowadzania Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Niezależnie od tego, zwyczajem lat ubiegłych Caritas Parafialne organizuje zbiórkę żywności jako pomoc dla rodzin i osób samotnych, którym żyje się trudniej. Dary serca prosimy składać przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub bezpośrednio do Zachrystii. W tym celu wyłożone są tzw. „Torby Miłosierdzia” przy wyjściu z Kościoła.

5. W dzisiejszą Uroczystość za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata, można uzyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami.

6. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej liturgii. W nadchodzącym tygodniu w sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Połabskiej (cała). Osobne podziękowanie składamy Pracownikom z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Zdrojowa Góra za Hubertowską dekorację Kościoła.

7. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, Kolorowanki dla dzieci i wiele innych ciekawych pozycji.

8. Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pamiętali i tak licznie składali, przesyłali Imieninowe Życzenia – Ks. Proboszcz wyraża wdzięczne Bóg Zapłać, zapewniając o pamięci w modlitwie.

9. W minionym tygodniu, z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
Śp. Irenę Romanowską, l. 61, z ul. Małej, śp. Stefanię Kityńską, l. 89 z ul. Wyspiańskiego, śp. Zbigniew Witkowski, l. 67 z ul. Żółkiewskiego.
Nadto pragniemy poinformować, że w sobotę w Złotowie zmarł Tata Ks. Pawła Haraburdy – byłego naszego Wikariusza.
Pogrzeb odbędzie się w Skrzatuszu we wtorek (22.11.2022 r.), a następnie przewiezienie ciała do rodzinnej miejscowości Wipsowo k. Olsztyna
Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 19.11.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz