I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski pod hasłem
„WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. Zachęcamy do godnego przeżywania Adwentu jak i oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. Pomocą w tym będą zbliżające się Rekolekcje, które rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu (11 grudnia)

2. Tradycją adwentu są Msze Święte Roratnie, które w naszym Kościele odprawiamy:

  • dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16:30
  • dla młodzieży – we wtorki o godz. 7:00
  • dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7:00

Przez cały Adwent nie będzie Mszy Świętej o godz. 6:30.
Msze Święte zamówione wcześniej na godz. 6:30 będą odprawiane o godz. 7:00.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy w środę święto Św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Andrzej Pawłowski, któremu już dzisiaj życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i łaskawości Nieba w kapłańskiej posłudze – Szczęść Boże!
Msza Św. w intencji Ks. Andrzeja będzie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia.

  • I czwartek – na Mszę o godz. 18:00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy Adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00.
  • I piątek – na Mszę św. o godz. 18:00, zapraszamy Straż Honorową NSPJ, po Mszy Św. zmiana Tajemnic.
    Spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 16:00.
  • I sobota – zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7:00, w intencji Wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy Św. cząstka różańca odmawiana przed Najświętszym Sakramentem w tej samej intencji.
    W tym dniu Księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną. Ksiądz Proboszcz swoich chorych odwiedzi po Rekolekcjach adwentowych o terminie poinformuje telefonicznie.

5. Wczoraj, uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka w Skrzatuszu, rozpoczęła się Peregrynacja kopii Cudownej Piety Matki Bożej Skrzatuskiej po Parafiach naszej Diecezji. Zachęcamy wiernych naszej Parafii do modlitwy o owocność i przemianę naszych serc.

6. W przyszłą Niedzielę Msza Święta o godz. 9:00 – w intencji Żywego Różańca, po Mszy Św. zmiana Tajemnic.

7. Druga Niedziela Adwentu w Polsce to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszki, są przeznaczone na ten cel.

8. Od dzisiaj rozpoczynamy Charytatywną Akcję rozprowadzania Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ceny świec: Mała – 8,- zł., Duża – 20,- zł.
Niezależnie od tego, zwyczajem lat ubiegłych Caritas Parafialne organizuje zbiórkę żywności jako pomoc dla rodzin i osób samotnych, którym żyje się trudniej. Dary serca prosimy składać przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub bezpośrednio do Zakrystii. W tym celu wyłożone są tzw. „Torby Miłosierdzia” przy wyjściu z Kościoła.

9. Także od dzisiaj można nabywać w Zakrystii u Pana Andrzeja (Zakrystianina) poświęcone opłatki na wigilijny stół.

10. W najbliższą sobotę (3 grudnia) o godz. 19:00 w naszym Kościele odbędzie się tradycyjne Adwentowe Czuwanie Młodzieży z Ks. Biskupem. Młodzież naszej Parafii i Miasta serdecznie zapraszamy!

11. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. dla dzieci o godz. 12:00 (inicjacyjnej) zostaną poświęcone i przekazane dzieciom klas III – przez ich Rodziców, pierwszokomunijne Medaliki.

12. Duszpasterstwo Akademickie organizuje w dniach 28.12.2022 -01.01.2023 r. wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Rostocku w Niemczech. Koszt 120 €. Wiek: 18 – 35 lat. Zapisy u Ks. Andrzeja do niedzieli 4.12.2022.

13. Organizujemy w dniach 24.06. – 5.07.2023 r. pielgrzymkę po sanktuariach Francji. W programie m.in.: Paryż, Lourdes, La Salette, Lisieux, Mont Saint Michel. Koszt: 1800 zł + 500 €. Zapisy do 18 grudnia 2022. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z Kościoła.

14. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej liturgii. W nadchodzącym tygodniu w sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Walecznych (cała).

15. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” – już świątecznego. Nadto serdecznie zachęcamy do lektury naszej parafialnej „Wspomożycielki” a także inne ciekawe pozycje, również świąteczne.

Piła, 26.11.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz