III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE) 11.12.2022 r.

1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w naszej Parafii pod znakiem rozpoczynających się Rekolekcji Adwentowych, którym przewodniczy O. Damian Simonicz – Redemptorysta z Warszawy. Jak najserdeczniej witamy O. Damiana w naszej Parafii i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas, a poddając się Jego kierownictwu, Boga prosimy o owocność tego czasu dla każdego z nas.
Nasze spotkania Rekolekcyjne odbywać się będą do środy włącznie – codziennie godz. 9:00 i 18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.
We wtorek, czas spowiedzi rekolekcyjnej: w godz. od 8:00 do 10:00, oraz od 16:00 do ostatniego penitenta.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek (13.12.) – wsp. św. Łucji Dz.M.
  • w środę – wsp. św. Jana od Krzyża, Prezb. i DK

3. 13 grudnia przypada smutna Rocznica (41 ) wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego. Jest to okazja dla nas aby szczególną troską i modlitwą otoczyć naszą Ojczyznę i wszystkie Jej trudne sprawy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą Niedzielę – 18.12. młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać „sianko”

5. Również w przyszłą Niedzielę 18.12.2022 Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło” po Mszach św. będzie rozprowadzać własnoręcznie robione pierniki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjno – rehabilitacyjny do Kołobrzegu. Za wsparcie bardzo dziękujemy.

6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w najbliższy wtorek (13.12.) na godz. 6:00 do dolnego Kościoła na Roraty – nie tylko dla studentów.

7. Szkoła Podstawowa Nr 6 przy ul. Żeromskiego w dniu 15 grudnia (czwartek), organizuje wspólne kolędowanie i słodką ucztę. W programie przewidziane:
od godz. 17:00 – Kawiarenka „niezłe ciacho i mała czarna” i kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i przyjaciół Szkoły,
17:30 – 19:00 – niecodzienny Koncert Kolęd w wykonaniu Uczniów i Nauczycieli.

8. 16 grudnia (piątek) o godz. 19:00 odbędzie się Nauka dla Rodziców i Chrzestnych przed Chrztem ich dzieci w Święta Bożego Narodzenia.

9. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i Kaplicy do Niedzielnej liturgii. W nadchodzącym tygodniu w sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Walecznych (cała).

10. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”
Nadto serdecznie zachęcamy do lektury naszej parafialnej „Wspomożycielki” przygotowywanej z myślą o wiernych naszej parafii, oraz inne ciekawe pozycje, również świąteczne.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
śp. Stefan Pytliński, l. 76, z ul. Medycznej; śp. Marian Łado, l. 70, z ul. Mickiewicza oraz śp. Barbara Napierała, l. 84, z ul. Kondratowicza.
O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek….

Piła, 10.12.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz