IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2022 r.

1. Wchodzimy w ostatni etap tegorocznego Adwentu, który miał nas przygotować do chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia –

  • w środę (21.12.) ostatnie roraty dla dzieci o godz. 16:30.
  • w piątek (23.12.) zakończymy odprawianie Mszy św. roratnich o godz. 7:00.

2.Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z Kościoła, młodzież naszej Parafii z Oazy młodzieżowej rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele grupy młodzieżowej. Bóg zapłać.

3. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w przygotowaniu Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. We wtorek 20 grudnia, na godz. 17:00 prosimy Panów o pomoc w ustawieniu choinek, z kolei w czwartek (22.12.) prosimy o pomoc członków grup parafialnych oraz ludzi dobrej woli w dekorowaniu Kościoła i Kaplicy. Za dekorację w tym roku odpowiedzialny jest Ks. Patryk.

4. W najbliższy piątek (23.12.) gruntowne sprzątanie Kościoła przed uroczystością Bożego Narodzenia od godz. 16:30, w związku z tym bardzo prosimy każdego, kto dysponuje czasem o okazanie dobrej woli i przyjście z pomocą.

5. W sobotę (24.12) Wigilia Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. porannej i wieczornej. Zachęcamy w tym dniu do katolickiego przeżycia tego dnia i powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
Msze św. nocne tzw. „Pasterki” odprawione będą o godz. 22:00 i 24:00.
Msza św. o godz. 22:00 transmitowana będzie na żywo przez telewizję Asta, z myślą o wszystkich chorych i cierpiących.

6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25.12.), nie ma Mszy św. o godz. 7:00. W tym dniu porządek nabożeństw jest następujący: 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 i 18:00.

7. W najbliższą sobotę (24.12.) Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.

8. Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło” serdecznie dziękuje za ofiary złożone podczas rozprowadzania własnoręcznie zrobionych pierników. Uzyskany dochód w kwocie 1.100,- zł. ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjno – rehabilitacyjny do Kołobrzegu.

9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w najbliższy wtorek (20.12.) na godz. 6:00 do dolnego Kościoła na Roraty – nie tylko dla studentów.

10. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”. Nadto serdecznie zachęcamy do lektury naszej parafialnej „Wspomożycielki” , której zostało jeszcze kilka egzemplarzy, gdzie możemy się dowiedzieć wiele cennych informacji z życia parafii i diecezji, m.in. wywiad z Ks. Bp. Koadiutorem Zbigniewem Zielińskim na temat zakończonego Synodu Diecezji, wiele ciekawych informacji, fotorelacji z uroczystości przeżywanych w naszym Kościele.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stanisław Morozowski, l. 64, z ul. Żółkiewskiego, śp. Grażyna Wyspiańska, l. 71, z ul. Mickiewicza, śp. Zofia Śpiewak, l.90, z ul. Słowackiego, śp. Teresa Kuśnierz, l.74 z ul. Słowackiego (pogrzeb w Par. Św. Rodziny), śp. Jerzy Piotrowski, l. 78, z ul. Medycznej (pogrzeb odbędzie się w Par. Św. Rodziny).

O pokój ich duszy: Wieczny odpoczynek…

Piła, 17.12.2022 r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz