III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023

1. Dzisiaj w Dolnym Kościele o godz. 19:00 rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje Akademickie dla młodzieży naszego miasta, które trwać będą do wtorku (włącznie). Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa.

2. Jutro (w poniedziałek 13.03.) przypada 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Papieża i Jego Piotrowej Służbie dla Kościoła.

3. W środę (15.03.), to kolejna rocznica (27-ma) śmierci byłego Ordynariusza naszej Diecezji Bpa Czesława Domina. Pamiętajmy o Jego duszy.

4. W nadchodzącym tygodniu swoje Imieniny obchodzą:
17 marca – Ks. Bp Ordynariusz Zbigniew Zielińsk, oraz nasz Wikariusz Ks. Patryk. Natomiast Ks Bp Senior Edward Dajczak – 18 marca.
W naszych modlitwach pamiętajmy o czcigodnych Solenizantach.

5. We wtorek 14 marca o godz. 18:40 w Kościele odbędzie się spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas ponadpodstawowych.

6. Wzorem lat ubiegłych od dzisiejszej Niedzieli możemy nabywać świece – paschaliki na świąteczny stół w cenie – 10,- zł./szt., a także zabierać z Kościoła „torby miłosierdzia”, do których prosimy składać dary serca dla rodzin naszej Parafii, którym żyje się trudniej. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać.

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa tak jak w latach ubiegłych rozpocznie się Mszą św. w Kościele Miłosierdzia Bożego (na Jadwiżynie) dnia 24 marca, po której wyruszy do wyboru w trzech szlakach. Zachęcamy do uczestnictwa.
Natomiast Pilska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się 31 marca o godz. 19:00, z pod Kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej, w kierunku Pl. Zwycięstwa.

8. 24-godzinne rozważanie Męki Pańskiej rozpocznie się w Dolnym Kościele 30 marca o godz. 17:00 a zakończy 31 marca o godz. 17:00.

9. Informujemy, że w środę (15.03.) w Kinie „HELIOS”, będzie jeszcze raz wyświetlony film pt. „OPIEKUN”. Bilety w cenie 16,- zł. na hasło „NAZARET”. Jest to film o św. Józefie – godny polecenia.

10. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 w tej samej sprawie prosimy wiernych zamieszkujących domy przy ul. Słowackiego 12 (wieżowiec)

11. W sklepiku parafialnym polecamy między innymi: prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, „Małego Gościa” dla dzieci na m-c marzec, Watykańskie „L’osservatore Romano oraz „paschaliki”.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Ryszard Panek, l. 60 z ul. Połabskiej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek: Msza św. godz. 12:00, Cmentarz godz. 13:00; Śp. Romualda Cimoszko, l. 90 z ul. Prusa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. o godz. 12:00, Cmentarz godz. 13:00
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 11.03.2023 r.
Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz