IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.

1. Dzisiejsza Niedziela tzw. „Leaetare” (Weselcie się) jest dniem radości ze zbliżającego się Misterium naszego odkupienia, które będziemy już niedługo przeżywać podczas Świąt Paschalnych.
Przygotowaniem do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem będą zbliżające się Rekolekcje Parafialne, które rozpoczniemy w Niedzielę Palmowa.
Już dziś omadlajmy ten święty czas i Ojca Rekolekcjonistę.

2. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP – Odpust w Parafii Św. Józefa na Podlasiu, Suma o godz. 18:00.

3. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, modlimy się za niewiasty oczekujące potomstwa.

4. W najbliższą sobotę 25 marca o godz. 15:00 zapraszamy na Uroczystą Mszę Św .Dziękczynną za dar dla Kościoła i Świata Świętego Jana Pawła II „Wielkiego” Msza św. będzie odprawiona przy Figurze św. Jana Pawła II. Wszystkich ludzi dobrej woli serdecznie zapraszamy

5. Przypominamy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w dniu 24 marca (piątek) o godz. 20:00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie.
Zapisy można dokonywać przez stronę: www.edk.org.pl lub u ks. Andrzeja Pawłowskiego.

6. Z radością pragniemy poinformować, że Ministranci naszej Parafii w ramach Turnieju Diecezjalnej Piłkarskiej Ligi Ministranckiej zdobyli tytuł Mistrzowski w kategorii „Lektor Młodszy”. Serdecznie gratulujemy Ministrantom oraz Ich Opiekunowi ks. Patrykowi

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowywali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 zapraszamy w tej sprawie wiernych z ul. Słowackiego 14

8. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny), duży wybór kolorowanek dla dzieci oraz „Paschaliki”.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał:
ŚP. Danielę Rusek, l. 74 z ul. Wojska Polskiego; ŚP. Andrzeja Kudłę, l. 72, z ul. Partyzantów, ŚP. Jakuba Pancewicza, l. 27, z ul. Mickiewicza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.03.), Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu o godz. 12:00.

Piła, 18.03.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz