UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 4.06.2023 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w poniedziałek (05.06.), Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

3. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy Kleryków naszego Seminarium w Koszalinie, którzy w ramach diecezjalnej zbiórki będą kwestować na rzecz utrzymania tej Uczelni.

4. W czwartek (8.06.) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej Parafii odprawiamy w porządku świąteczno – niedzielnym.
Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00 wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego osiedla. Trasa Procesji wieść będzie ulicami: Prusa, Kard. St. Wyszyńskiego, Żeromskiego, Słowackiego, deptak koło InterMarche, Orzeszkowej i Złotą.
Miejsca usytuowania ołtarzy:
1) Zbieg ulic Prusa, Kochanowskiego, Kard. Wyszyńskiego
– odpowiedzialni Kręgi Kościoła Domowego z Ks. Andrzejem Pawłowskim.
2) Na frontonie kamienicy przy ul. Żeromskiego 17
– odpowiedzialna Wspólnota Odnowy w Duchu Św. z Ks. Andrzejem Jarzyną.
3) Przy wieżowcu ul. Tetmajera 2,
– odpowiedzialny Żywy Różaniec z Ks. Proboszczem
4) Skwer przy bloku ul. Złotej 17 – 19
– odpowiedzialni Rodzice ministrantów z Ks. Patrykiem Wojcieszakiem.

5. Na Procesję Bożego Ciała i całą Oktawę bardzo prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe o przychodzenie w strojach liturgicznych, zaś rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli (działkowiczów) o kwiaty dla dzieci sypiących podczas Procesji. Kwiaty można przynosić wcześniej do Kościoła.
W związku z Procesją i Oktawą Bożego Ciała prosimy także mężczyzn naszej Parafii o większą odwagę i łaskawą pomoc w niesieniu Sztandarów w czasie tych Nabożeństw.
Procesje Eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała (wokół Kościoła), będą bezpośrednio po zakończonej Mszy Św. ok. godz. 18:30. Natomiast w niedzielę o godz. 17:30.

6. W Uroczystość Bożego Ciała za udział w Procesji i śpiewie „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium, które jako Parafia mamy obowiązek utrzymywać.

8. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pamiętali i składali życzenia z okazji 40–ej rocznicy Święceń Kapłańskich. Za wszelkie dowody życzliwości i wdzięczności serdecznie dziękuje – Bóg zapłać!

9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (10.06.) Kościół i Kaplicę do Niedzieli przygotowują mieszkańcy domów przy ul. Słowackiego 28 i 30.

10. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny na m-c czerwiec oraz naszą Parafialną „Wspomożycielkę”.

Piła, dnia 03.06.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz