X NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę gościmy Diakona Karola z naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który podczas każdej Mszy Św. głosi Słowo Boże jednocześnie dzieląc się z nami refleksją nt. powołania.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przy wyjściu ze świątyni możemy złożyć ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, rozpoczęcie różańcem o godzinie 8:45

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek (13.06.), Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Odpust w parafii Św. Antoniego. Suma o godz. 18:30.
  • w środę – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe z Procesją Eucharystyczną wokół Kościoła al. godz. 18:30. Dzisiaj o godz. 17:30.
W czwartek zakończenie Oktawy z błogosławieństwem wianków. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msza Św, z Procesją o godz. 18:00. W dalszym ciągu, bardzo prosimy o kwiaty dla dzieci na Procesję.

5. We wtorek – 13.06. kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii. Rozpoczęcie uroczystą Mszą Św. z kazaniem Maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy Św. czuwanie modlitewne w ciszy. O godzinie 20:00 wyruszy Procesja Fatimska.
Trasa Procesji:
ul. Złota, Orzeszkowej, deptak koło InterMarche, Słowackiego, chodnik między blokami Mickiewicza 101 i 103 i powrót do Kościoła. Procesję kończymy Apelem Jasnogórskim.
Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: 1. Żywy Różaniec, 2. Odnowa w Duchu Św., 3. Kościół Domowy, 4. Studenci, 5. Mężczyźni – Lektorzy. Na Procesję zabieramy: lampiony, różaniec i teksty pieśni fatimskich.
Na trasie przejścia Procesji prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań na znak wiary i miłości do Matki Najświętszej. Za całość Nabożeństwa w Kościele i Procesję odpowiada Ks. Andrzej Pawłowski.

6. W przyszłą Niedzielę (18.06.) w czasie Mszy Św. o godz. 12:30 w Kościele Św. Rodziny Siostry Zakonne pochodzące z naszej Parafii – s. Maria Tyll i s. Wanda Pach wraz ze swoimi Rocznikowymi Siostrami będą obchodzić „Złoty Jubileusz Profesji Zakonnej”. Gratulując Jubilatkom, sercem i modlitwą otaczamy Czcigodne Siostry spraszając dla Nich potrzebne strumienie łask. Szczęść Boże!

7. Także w przyszłą Niedzielę – 18 czerwca, Mszą Św. o godz. 15:00 w Kościele Św. Rodziny rozpoczniemy kolejny Marsz dla „Życia i Rodziny”. Marsz przejdzie ulicami: Kilińskiego, Spacerową, Pl. Zwycięstwa, Al. Św. Jana Pawła II, Rondo Solidarności, Dąbrowskiego – do placu przy „Wyspie”. W czasie przejścia Marszu będą przystanki na Modlitwę i Refleksje. Na miejscu docelowym planowany jest „Piknik Rodzinny” z występem Rapera Chrześcijańskiego – TAU z Jego Świadectwem.
Dla dzieci i nie tylko przewidziano wiele atrakcji z poczęstunkiem włącznie. Zachęcamy wszystkich do udziału z akcentem na całe Rodziny ubrane w białe stroje podkreślające radość i otwartość na życie ludzkie na każdym jego etapie.

8. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji oraz KUL

9. W związku z uroczystością Bożego Ciała i Procesją, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w przygotowanie tego Święta. Wspólnotom działającym przy naszym Kościele, za przygotowanie pięknych Ołtarzy. Panom za pomoc w rozwiezieniu i przywiezieniu na Plebanię konstrukcji ołtarzowych. Nadleśnictwu Zdrojowa Góra za brzózki a P. Marianowi Klepackiemu za ich ustawienie. Panom, niosącym baldachim i chorągwie. Licznej grupie ministrantów i lektorów za piękną asystę, a dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i nie tylko za sypanie kwiatów Panu Jezusowi. Paniom Katechetkom za czuwanie nad całością. Panu Krzysztofowi – Organiście za podtrzymywanie śpiewu a Panu Andrzejowi – Zakrystianinowi za czuwanie nad całością. Serdecznie dziękujemy także Pilskiej Policji za zabezpieczenie trasy przejścia Procesji. Osobne, szczególne podziękowanie dla Pani Ewy – Szefowej naszego Caritasu z Panią Asią za przygotowanie pięknych dekoracji kwiatowych w Kościele i Ołtarzach na trasie Procesji.

10. Kino „Helios” i Wspólnota „Nazaret” zapraszają na Film dokumentalny o bł. Carlo Acutisie. Pokaz w środę (14.06.) o godz.19:30 . Cena biletu na hasło „Nazaret” – 16,- zł.

11. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (17.06.) w tej samej sprawie prosimy mieszkańców domów przy ul. Słowackiego 32 i 34.

12. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny na m-c czerwiec oraz naszą Parafialną „Wspomożycielkę”.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP, Irenę Kozłowską , l. 89 z ul. Asnyka, ŚP. Janinę Erbst, l. 91, z ul. Medycznej,
ŚP. Elżbietę Karwat, l. 65, z ul. Obrońców Helu.

Piła, dnia 10.06.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz