XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w sobotę (22.07.) – Święto Św. Marii Magdaleny

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Procesji Fatimskiej. Grupom Parafialnym za niesienie Figury MB oraz Paniom za przygotowanie pięknego tronu. Bóg zapłać!

3. 25 lipca przypada Wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego już 23 lipca w niedzielę poświęcimy pojazdy po każdej Mszy św. A ofiary zbierane do puszki, przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy. Bóg zapłać!

4. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym dniu Pielgrzymi przychodzą do Piły na nocleg i następnego dnia wyruszą w dalszą drogę. Jest potrzeba przygotowania noclegów. Serdecznie prosimy o zgłaszanie chęci zakwaterowania pątników na tę jedną noc. Informacje z dokładnym adresem i telefonem prosimy zostawiać w Zakrystii.
Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do zapisywania się do Złotej Grupy. Jest to grupa osób które fizycznie nie mogą pójść na pielgrzymkowy ślad i łączą się duchowo z pątnikami. Materiały modlitewne będą dostępne w ostatnią niedzielę lipca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (22.07.) w tej samej sprawie prosimy  mieszkańców domów przy ul. Tetmajera 8.

6. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w którym jest kilka bardzo ciekawych artykułów, wakacyjny „Mały Gość” oraz jest jeszcze lipcowy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI”.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
śp. Adama Kubat, l. 69 z ul. Salezjańskiej.  Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 15.07.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz