XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2023 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek (24.07.) – Wspomn. Św. Kingi Dziewicy
  • we wtorek (25.07.) – Święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
    W tym dniu swoje imieniny obchodzi Bp. Krzysztof Zadarko i Bp Krzysztof Włodarczyk – Ordynariusz w Diecezji Bydgoskiej oraz nasz Organista Pan Krzysztof Bukowski. Serdeczną i wdzięczną modlitwą otaczamy drogich Solenizantów.
  • w środę (26.07.) – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. W tym dniu w szczególny sposób sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Dziadków i osoby starsze.
  • w piątek (28.07.) – wspomnienie św. Szarbela – Prezbitera
  • w sobotę (29.07.) – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy przez wstawiennictwo św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary przy tej okazji składane, są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy w dalekich misyjnych krajach.

3. W dalszym ciągu prosimy rodziny naszej Parafii o zgłaszanie chęci przyjęcia pod swój dach Jasnogórskich Pielgrzymów, którzy 1 sierpnia dotrą na nocleg do Piły. Zapisów dokonujemy w Zakrystii. Także w Zakrystii dokonujemy zapisy na tzw. Złotą Grupę.

4. Taca z dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na kształcenie w Diecezji i KUL.

5. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii. W najbliższą sobotę (22.07.) w tej samej sprawie prosimy  mieszkańców  domów przy ul. Tetmajera 10 i 12.

6. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, w którym jest kilka b. ciekawych artykułów, wakacyjny „Mały Gość” oraz jest jeszcze lipcowy numer naszej parafialnej WSPOMOŻYCIELKI.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Halina Król, l. 90 z Al. Wojska Polskiego,
ŚP. Genowefa Niemczewska – zm. w Bydgoszczy, pogrzeb odbędzie się w środę (26.07.) Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu godz. 12:00
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 22.07.2023 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz