III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2024 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy w poniedziałek (04.03.) – Święto Św. Kazimierza Królewicza.
Jest to patronalne Święto Dnia naszego Miasta Piły. Modlitwą otaczamy wszystkich
troszczących się o Jego dobro.

2. Także jutro (04.03.) przypada I rocznica Ingresu naszego Ordynariusza Zbigniewa Zielińskiego do Katedry w Koszalinie. Z tej okazji zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w Skrzatuszu o godz. 12:00 pod przewodnictwem Ks. Bp Zbigniewa. Serdecznie zapraszamy

3. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z Rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych ((kleryka Szymona z naszej Parafii). Modlitwę rozpoczynamy Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00

4. Dzisiejsza zbiórka do puszek (I Niedziela m-ca) przeznaczona jest na pokrycie naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego,

5. W poniedziałek (04.03.) – spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci, rozpoczęcie o godz. 8:45 różańcem do Siedmiu Boleści

6. W piątek (08.03.) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19:00, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej dla młodzieży.

7. Spotkanie Grupy Biblijnej – w najbliższą środę (06.03.) o godz. 19:00 w Sali Rady Parafialnej.

8. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o pomoc żywnościową dla osób i rodzin z naszej Parafii, którym żyje się trudniej.
Produkty te możemy składać do opisanego kosza „Caritas” znajdującego się przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub w Kaplicy. Pomocą w tym względzie będą tradycyjne „torby miłosierdzia” wyłożone przy wyjściach z Kościoła.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcjom Szkół, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom za pomoc w zorganizowaniu tegorocznych Wielkopostnych Rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać!

10. Pragniemy poinformować, że od 03.03.2024 r. o godz. 11:00 w każdą Niedzielę będzie jeździł autobus spod Galerii VIVO do Skrzatusza. Powrót o godz. 14:30. Jest to projekt Samorządowców i Starosty Pilskiego.

11. Wszystkim osobom, które przygotowywały Kościół i Kaplicę do niedzielnej Liturgii – Bóg zapłać. W najbliższą sobotę w tej samej sprawie na godz. 10:00 prosimy mieszkańców domów przy ul. Szarych Szeregów (całej).

12. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Marzec.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Jerzy Wolski, l. 91 z Al. Wojska Polskiego; Paulina Nowakowska, l. 18
z ul. Mickiewicza.

Wieczny odpoczynek…………..

Piła, dnia 02.03.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz