IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela tzw.”Leaetare” (Weselcie się) jest dniem radości ze zbliżającego się Misterium naszego odkupienia, które będziemy już niedługo przeżywać podczas Świąt Paschalnych.

2. Dnia 14.03 (czwartek) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie otwarte Wspólnoty „Emmanuel” . Miejsce spotkania sala Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać Boga i wspólnie się pomodlić

3. W najbliższy piątek (15.03.) zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie (ul. Śniadeckich). Po Mszy św. uczestnicy wyruszą w 45–kilometrową nocną wędrówkę do Skrzatusza. Informacje i zgłoszenia na stronie: www.edk.org.pl

4. Obserwując aktualną sytuację społeczno–polityczną i wszelkie konsekwencje stąd wynikające, Konferencja Episkopatu Polski podjęła inicjatywę Wielkiej Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego w dniach od 16.03. do 24.03.2024, której patronują polscy męczennicy św. Andrzej Bobola i bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. W naszej Parafii w tych dniach będziemy się modlić w tej intencji po każdej wieczornej Mszy św. odmawiając przypisaną na dany dzień intencję. Nadto prosimy do wzajemnego włączania się w modlitwę Kościoła również indywidualnie w domach.

5. Już dzisiaj ogłaszamy, że z dnia 21.03. na 22.03. w naszej Parafii – w Kościele Akademickim, (dolny Kościół) odbędzie się coroczna dwudziestoczterogodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu wg Luizy Picaretty.
Zaczynamy w czwartek o godz. 16:30 Mszą św. za Kapłanów i kończymy w piątek również Mszą św. za Ojczyznę o godz. 16:30.
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tym Pasyjnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. A tych, którzy chcieliby się włączyć w czytanie rozważań Męki, bądź animację zapraszamy o zgłaszanie się do Ks. Patryka.

6. W najbliższy piątek (15.03.) przypada 27 roczn. śmierci Biskupa Czesława Domina – naszego byłego Ordynariusza. W naszych modlitwach pamiętajmy o Jego duszy.

7. Dnia 8 marca w Domu Księży Emerytów odszedł do wieczności Ks. Prałat Ryszard Kierzkowski. Przez 16 lat był Pierwszym Proboszczem i budowniczym Kościoła św. Józefa Obl. na Podlasiu w Pile. Był też wieloletnim Dziekanem Dekanatu Pilskiego. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w Białogardzie – w Parafii Mariackiej we wtorek 12.03.2024 r. Msza św. o godz. 12:00.
Natomiast dla niemogących pojechać do Białogardu, będzie dzisiaj (10.03.) odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy w Kościele św. Józefa Obl. o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

8. Nadal prosimy o pomoc żywnościową dla osób i rodzin z naszej Parafii, którym żyje się trudniej.
Produkty te możemy składać do opisanego kosza „Caritas” znajdującego się przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego lub w Kaplicy. Pomocą w tym względzie będą tradycyjne „torby miłosierdzia” wyłożone przy wyjściach z Kościoła.

9. Wszystkim osobom, które przygotowywały Kościół i Kaplicę do niedzielnej Liturgii – składamy serdeczne Bóg zapłać . W najbliższą sobotę w tej samej sprawie na godz. 10:00 prosimy mieszkańców domów przy ul. Połabskiej.

10. W sklepiku Parafialnym polecamy m.in. prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny na m-c Marzec. Są także do nabycia gipsowe baranki do koszyczka i na świąteczny stół.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Sławomir Piekarski, l. 53 z ul. Żeromskiego; ŚP. Longin Dembski, l. 73
z ul. Słowackiego; ŚP. Eufemia Dobosz, l. 96 z Al. Wojska Polskiego(ostatnio Luboń).
której pogrzeb odbędzie się w środę (13.03.), Msza św. o godz. 11:00, na cmentarzu
o godz. 12:00; ŚP. Danuta Mech, l. 77 z ul. Asnyka, której pogrzeb odbędzie się
w środę (13.03.) Msza św. o godz. 13:00, na cmentarzu o godz. 14:00

Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 09.03.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz