II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7.04.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela w liturgii Kościoła z ustanowienia Ojca św. Jana Pawła II (od 2002 r.) – to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Dzień ten zarazem jest patronalnym Świętem Caritas. Modlimy się i ofiarą wspieramy wszystkie dzieła miłosierdzia podejmowane z myślą o dobru drugiego człowieka.
Dzisiejszą Niedzielą również rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, który winien być naznaczony uczynkami dobra. Za każdą życzliwość – wdzięczne Bóg zapłać!
Składane dzisiaj ofiary do puszki są przeznaczone na cele charytatywne w Diecezji i Parafii.

2. W poniedziałek (08.04.) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia, modlimy się za niewiasty oczekujące potomstwa.

3. Także jutro (poniedziałek) – spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45 Różańcem do Siedmiu Boleści.

4. W najbliższy czwartek (11.04.) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie otwarte Wspólnoty Emmanuel, na które serdecznie zapraszamy.

5. Przyszła Niedziela, to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

6. Zbliża się czas I Komunii Św. dzieci w naszej Parafii. Już od dzisiaj otoczmy te dzieci i ich rodziny szczególną modlitwą, by się dobrze przygotowały i głęboko przeżyły ten wyjątkowy dla nich dzień.

7. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (13.04.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Obr. Helu.

8. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny a także nowy numer naszej Parafialnej „Wspomożycielki”.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:
ŚP. Stanisław Spryszak, l. 70 z ul. Wyspiańskiego; ŚP. Joanna Stróżyńska, l. 61 z ul. Mickiewicza, której pogrzeb odbył się w sobotę w Św. Rodzinie. Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 06.04.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz