III NIEDZIELA WIELKANOCY 14.04.2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela w liturgii Kościoła – to Niedziela Biblijna i rozpoczęcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

2. Przyszła Niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego oraz za już powołanych.
W Kościele Akademickim (Dolny Kościół), któremu patronuje Jezus Chrystus Dobry Pasterz – uroczystość Odpustowa. Msza św. o godz. 19:00 – zapraszamy!

3. Zbliża się czas I Komunii Św. dzieci w naszej Parafii. Otaczajmy te dzieci i ich rodziny szczególną modlitwą, by się dobrze przygotowały i głęboko przeżyły ten wyjątkowy dla nich dzień.

4. Już dziś informujemy, że w przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii Siostry Zakonne – ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża, (które także pracują w Sanktuarium w Skrzatuszu). W ramach ogłoszeń duszpasterskich skierują do nas krótkie słowo z prośbą o wsparcie budowy domu wznoszonego na rzecz pomocy rodzinom i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji.

5. Osoby, które zamówiły Msze św. na dzień 22.04. godz. 18:00 pragniemy poinformować, że ze względu na Bierzmowanie w naszej Parafii, te Msze św. będą odprawione o godz. 17:00. Za zrozumienie dziękujemy.

6. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przygotowali Kościół i Kaplicę do niedzielnej liturgii.
W najbliższą sobotę (20.04.) w tej samej sprawie zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Armii Krajowej.

7. W sklepiku parafialnym polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny a także nowy numer naszej Parafialnej „Wspomożycielki”

8. W minionym tygodniu z naszej z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał:ŚP. Wiesław Marciniak, l. 79 z ul. Kochanowskiego; którego pogrzeb odbył się w piątek (12.04.) w Parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP na Podlasiu; ŚP. Irena Woś, l. 90 z ul. Orzeszkowej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (15.04.), Msza św. o godz. 12:00, na Cmentarzu o godz. 13:00; ŚP. Waldemar Czajkowski, l. 81 z ul. Krasińskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę (17.04.), Msza św. o godz. 11:00, na Cmentarzu godz. 12:00.
Wieczny odpoczynek…

Piła, dnia 13.04.2024 r.

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz